אירועים מיוחדים

קפה תו - חצר נודדת למפגש בינתחומי מאת קבוצת תו

קבוצת תו מזמינה את הקהל להתארח בחצרה הנודדת ובה בית קפה רב ממדי המציע תפריט לגוף ולנפש: קפה ומאפה, מונולוג, פת בשמן, להטוטי אש, כוס של יין, מנגינה צוענית, גבינה בולגרית, לוליין על חבל, קריאה בקפה, צללית מרקדת, ריקוד בטן או שידוך לקינוח.

קפה תו הוצג לראשונה בשנת 1998 בפסטיבל עכו לתאטרון אחר, ומשם נדד בין פסטיבלים מובילים והטביע את חותמו בזירת המופע כאירוע תרבות חברתי שאין דומה לו.  
עשרות מוזיקאים, רקדנים ואמני קרקס השתתפו בפרויקט במהלך השנים, יצרו בו וצמחו בו, עד שהתגבשה הלהקה הנוכחית על דמויותיה הבלתי נשכחות. יותר מכל נקשר קפה תו עם לילות הקיץ של ירושלים והוא מזוהה כחלק בלתי נפרד מפסטיבל חוצות היוצר וכמרכזו רוחש החיים של הביתן הישראלי.

המזיגה שנוצרה בין הקבוצה והקהל והמשתבחת עם השנים היא תופעה ירושלמית בת קיימא, שכמוה כעלילה רומנטית הנרקמת בכל פעם מחדש מתחילת הערב האינטימית עד לסיומו הסוער.
שום דבר אינו צפוי אבל הכל קורה בחצר הפיגומים של תו, עם להקת לה ואש קירי וחבורת הצוענים הכוכבים של הקפה. אז הכינו את כל החושים, כי הקהל הוא השחקן, התפריט הוא התסריט והחיים הם ההצגה.

משתתפים: עדי ארנון, ניצן פרי, אסף לוינבוק, גרגי ברצה, ורה גורנשטיין, שי זלמן, שרון עזריה, שוקי שוויקי, אופיר עטר, מור דטנר, יעל חלפון, גיל כהן אלורו, גבריאל רענן, מיה אלון, נטלי דביר, שרון שגיא
ניהול במה והנחיה: עדי ארנון,  ניהול מוזיקלי והגברה: ניצן פרי,  מטבח ובר: נינה פיטרסון,  עזרה בהפקה: סיאה,  הפקה: קבוצת תו

מתחם בצלאל

“הבית הלבן” הינו מתחם אומנותי ותרבותי ירושלמי המאפשר לציבור הרחב כניסה ייחודית לעולם היצירה באקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל.
במתחם זה מוצעות למכירה עבודות מעשה ידיהם של הסטודנטים, בנוסף מופעלות סדנאות יצירה שונות החושפות את קהל היריד למגוון תחומי האומנות וטכניקות העבודה הנלמדות באקדמיה בצלאל.
“הבית הלבן” הינו מרחב תצוגה ומכירה של יצירות מקוריות של הסטודנטים משמונת המחלקות הפועלות בבצלאל: ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, אומנות, צילום, אמנויות המסך, צורפות ואופנה.
אנחנו מזמינים אתכם ליהנות ממתחם ייחודי זה, שכל שנה מתפתח וגדל. גם השנה, אנחנו שמחים להודיע על הרחבת המתחם, הן בפריטים המיוחדים והן בסדנאות המופעלות על ידי סטודנטים בבצלאל.
איגוד הסטודנטיות והסטודנטים בבצלאל גאה לשוב ולקחת חלק ביריד ״חוצות היוצר״. זו השנה השביעית שיש לנו את הזכות להשתתף ביריד ולתת את חלקנו בעידוד אמנים צעירים בירושלים אשר בדרכם, מקדמים את התרבות והאומנות בעיר.


מושבת האמנים בחוצות היוצר

מתחם סדנאות וגלריות של אמנים בני זמננו הפועל במהלך כל השנה, פינת חמד הממוקמת בין שער יפו, ימין משה, בריכת הסולטן ופארק טדי, צופה אל חומות העיר העתיקה ומהווה השראה לאמנים היוצרים במתחם דרך קבע.

במתחם עובדים אמנים מהשורה הראשונה בישראל שעבודותיהם מוצגות במוזיאונים בארץ ובעולם, ציירים, צלמים, צורפים, תכשיטנים, אמני מתכת, עור, רקמה ואריגה, בשפע של יצירות מקוריות.

הגלריות והסדנאות פתוחות לקהל הרחב. בואו לפגוש את האמנים ולחוות את היצירה מקרוב.
סדנאות האמנים פתוחות כל השנה בימים א׳-ה׳, 17:00-10:00 ובימי שישי 14:00-10:00

יריד אוכל בינלאומי

מטעמים איכותיים ומגוונים ממטבחי תבל

טברנה

מופעים יווניים עם נבחרת הזמרים המובילה של לילות יוון אשר יבצעו את מיטב הלהיטים האהובים לחובבי המוזיקה היוונית בישראל.

במת מופעים

מכללת הדסה

“המכללה האקדמית הדסה ואגודת הסטודנטים מציגים ומוכרים עבודות בפסטיבל חוצות היוצר. בדוכן מוצגים צילומים ממוסגרים, גלויות ותוצרים מעוצבים פרי יצירת הסטודנטים.”

סגירת תפריט
דילוג לתוכן